Close

Kamarádi

Charakteristika třídy Kamarádi:

Třída KAMARÁDI se nachází v obci Slavičín – Nevšová. Je to heterogenní třída ve věku od dvou do šesti let. Ve třídě je 27 dětí, 6 chlapců a 21 dívek, je zde jedno dítě s odkladem školní docházky. 12 dětí je z Nevšové, 7 dětí je ze Slavičína a 8 dětí je z Petrůvky.

Třída KAMARÁDI se nachází v prostorné budově, je zde velká třída, herna, do které byl v roce 2022 instalovaný nový nábytek, pracovna, šatna, sociální zařízení pro děti i zaměstnance, zrekonstruovaná školní kuchyně zrekonstruovaná v roce 2021 a jídelna. Předností mateřské školy je její umístění v klidném prostředí uprostřed krásné přírody. Součástí mateřské školy je velká zahrada, která prošla v roce 2015 rekonstrukcí. V přední části zahrady je pískoviště a herní prvky, které slouží k rozvoji motorických dovedností dětí. Je zde také zastřešený altán s lavičkami sloužící nejen k hrám dětí, ale i k řízeným činnostem a k setkávání s rodiči. V zadní části zahrady byl vybudován prostor k environmentální výchově dětí v průběhu celého roku (pěstování a sklizeň ovoce, zeleniny, bylinek, pozorování motýlů, pátků, péče o ně, pozorování stromů, posezení u ohně apod.).

Úzce spolupracujeme se členy Klubu seniorů v Nevšové. Na společných setkáních, která se konají několikrát do říká, si povídáme, zpíváme, společně tvoříme. Předáváme si drobné dárečky ke Dni seniorů a ke Dni dětí.

Ve třídě Kamarádů se snažíme o vytváření prostředí plného pohody, pochopení, vzájemné tolerance, ochoty pomoci, příkladu starších dětí mladším, individuálním přístupem.

Motto třídy:

 Jaro, léto, podzim, zima,

v naší školce je vždy prima.

Přijď do školky vždycky rád,

Budeme si spolu hrát,

tvořit, zpívat, tancovat.

Celý den se budeme smát,

každý je náš kamarád.

Paní učitelky:

Michaela Gubischová – vedoucí učitelka pracoviště

Mgr. Žaneta Spurná

                      „VŠICHNI JSME KAMARÁDI A VŠICHNI SE TU MÁME RÁDI!“